Blog

Houpací sítě

Všichni máme rádi pohodlí a odpočinek po těžkém dnu. Každý odpočívá jinak – někdo se jde proběhnout a někdo si naopak rád zdřímne. A právě pro ty máme na Blbinkovníku houpací síť.

Historie houpacích sítí

Houpací síť, někdy taky označovaná hamaka (ze španělského slova přejatého od indiánského kmene Taíno – původních obyvatel ostrova Haiti, kde znamenal rybářskou síť) je závěsné lůžko soloužící k odpočinku a relaxaci. Byla oblíbená zejména na lodích kde umožňovala odpočinek i když se loď houpe. Díky její malé hmotnosti si ji oblíbili také cesovatelé. Původné ji využívali domorodí obyvatelé Střední a Jižní Ameriky. Do Evropy ji dovezl Kryšof Kolumbus z ostrovů Bahamy.

Jak správně zavěsit houpací síť

Záleží na velikosti sítě, ale v průměru platí že by oba konce síťě měly být zavěšené 3,25 – 4 metry od sebe. Upínací oko na konci sítě by měly být ve výšce asi 1,5 metrů a druhé oko by mělo být o něco málo výš.

Houpací síť

Houpací sítě pocházejí z teplých oblastí a sloužily vždy k relaxaci, odpočinku a spánku. Nyní si tento komfort můžete dopřát i na své zahradě. Tato klasická pletená houpací síť je zelené barvy. Při relaxaci v chladnějším počasí doporučujeme si vzít spacák a podložit záda.

Související přízpěvky

Leave a Comment